bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Gdzie nas znajdziesz

Zespół Szkół Nr 9 w Kaliszu:

Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II

VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego

ul. Hanki Sawickiej 22-24
62-800 Kalisz
tel: 0627685470
e-mail: gimnazjum9kalisz@gazeta.pl
strona www:
www.gimnazjum9kalisz.pl

Szukajszukanie zaawansowane

Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej

Zespół Szkół Nr 9 został utworzony na mocy Uchwały Nr XXXIII/451/2013 Rady Miejskiej Kalisza z dnia 28 marca 2013 r. W skład Zespołu Szkół wchodzi Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II oraz VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Zespół Szkół funkcjonuje od 1 września 2013 r.

Gimnazjum Nr 9 powstało w 1999 roku, w budynku Szkoły Podstawowej nr 17 i przez 5 lat funkcjonowało w ramach zespołu szkół. Od roku 2004 stało się odrębną placówką w nowym budynku na osiedlu Dobrzec. Od 9 marca 2006 r. Gimnazjum nosi imię Jana Pawła II.

VII Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego z klasą o profilu piłka siatkowa dziewcząt i chłopców rozpoczęło działalność 1 września 2014 r.

W Zespole Szkół kształci się obecnie blisko 600 uczniów.

Szkoła posiada 22 sale lekcyjne, 2 pracownie językowe, 2 pracownie komputerowe, bibliotekę z pracownią multimedialną, salę gimnastyczną, stołówkę oraz własny sklepik.

Szkoła posiada monitoring, budynek jest chroniony przez firmę „LECO Bis”.

W gimnazjum funkcjonują klasy sportowe i integracyjne.

Szkoła otrzymała cenne certyfikaty: „Szkoły Uczącej się”, „Szkoły z klasą”,  „Szkoły z klasą 2.0", „Szkoły Odkrywców Talentów”, „Szkoły w Ruchu”,  „Nauczyciel z klasą", „Uczniowie z klasą”, uczestniczyła w programach: „Dobrze uczyć i oceniać w szkole samorządowej”, „e-Szkoła Wielkopolska”.

Aktualnie realizowane programy to: Laboratoria Praktyki Edukacyjnej, SUS oraz sportowe: SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne) i GOSSM (Gimnazjalne Ośrodki Szkolenia Sportowego Młodzieży).

W 2010 roku przeprowadzona została w szkole całościowa ewaluacja zewnętrzna, w wyniku której ustalono poziom spełnienia wymagań: 11 A, 4 B, 1 C. Szkoła postrzegana jest jako przyjazna i bezpieczna dla ucznia, zapewniająca mu realizację potrzeb edukacyjnych i rozwijająca jego zainteresowania, współpracująca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.